Köszöntünk webáruházunkban. Belépés, regisztráció és információ az oldal alján található.
Tamiya JGSDF Type 74 Winter Version makett
Tamiya JGSDF Type 74 Winter Version makett
10 110 Ft

Tamiya JGSDF Type 74 Winter Version makett

1:35 méretarányú műanyag makett

Cikkszám
TAM35168
Elérhetőség
Raktáron, szállítás 1-2 munkanap
Méretarány
1:35
Gyártó
Tamiya
10 110 Ft
A vásárlás után járó pontok: 60 Ft
Részletek
Az összerakáshoz szükséges festékeket, ragasztót és szerszámokat a készlet nem tartalmazza.
Adatok
Típus
harckocsi
Vélemények
Átlagos értékelés:
4 (1 vélemény)
(0)
(1)
(0)
(0)
(0)
Még nem írt véleményt a termékről?
Véleményt írok
Zsíros Gábor
2023.10.12
Ez egy 1979-es modell a Tamiyától. '93-ban egészítették ki néhány új alkatrésszel és újra csomagoltak.
A doboztető grafikája nagyon szép naturalista, csak a páncélos két katonával.

A tartalom: sötét olajzöld öntőkeretek a kor csúcsszínvonalán. A test és a torony méret és alakhű. A részletek egész jók. Kapunk 3 könnyen felejthető harckocsizót is, ezt mindenképpen más készletből pótolnám.

Az összerakási útmutató nagyon precíz, gondosan részletezi, hogy a futómű megépíthető többféle pozícióban is, az eredeti hidropneumatikus felfüggesztésnek megfelelően.
A csőből adnak egy termálköpenyes verziót és egy sima burkolatlant is. A löveg nagyjából az amerikai M68-asnak felel meg, a japánok kisebb változattásokat eszközöltek rajta, de ezek a nem látható részeken vannak. ez azért fontos, mert így az M68 esztergált fémcsöve beépíthető.
Adnak a toronyra egy nagyméretű éjjellátó infravörös fényszórót is. Nagyon látványos.


A festések is nagyon érdekesek, az egyik az ígért téli terepminta, a másik pedig egy XF-65, XF-52 barna zöld mintás jármű. A legtöbb fényképen a japán hadseregben olajzöldek ezek a tankok, persze ilyenre is festhető. Négyféle egység jelzéseit kapjuk a toronyra.
És hogy mitől winter verzió? A festésen kívül kapunk még pár sífelszerelést, amit a tank elejére rögzíthetünk és persze a katonák téli egyenruhában vannak.

Az egyetlen igazán gyenge pont a lánctalp, ami gumicsík. Elméletben a Modelkasten japán cég készít hozzá egy igen finom és precíz szemenkénti műanyag lánctalpat, de sajnos már beszerezhetetlen, még a japán oldalakon is elfogyott. Hiába hasonló a mintája, mint az amerikai T84E1 gumibetétes lánc, az nem feltétlenül kompatibilis.

Mivel csak a Tamiya készíti ilyen méretarányban ( a Trumpeter 1:72-ben), és eleve nagyon kevéssé ismert, így egy igazi kuriózum. Sajnos emiatt kiegészítőt is nagyon nehéz (lehetetlen) beszerezni hozzá.